Partneri:Denne od 8:00 do 22:00
Ak máte záujem pravidelne dostávať emailom infolist s upútavkami na najnovšie akcie, zadajte svoj email

Baldi Squash


 

Squash klub Jedlíkova 7

 
    V roku 1999 vyrástli 2 squashové kurty v priestoroch študentských internátov na Jedlíkovej 7. V tom istom čase sa centrum stalo domovom Baldi squash klubu. Za obdobie existencie centra sa v ňom konalo mnoho turnajov a akcií. Medzi najvýznamnejšie patrili: Majstrovstvá Slovenska Veteránov, Akademické Majstrovstvá Slovenska, zápasy 1. Ligy a mnoho dalších. Medzi tradičné akcie radíme Turnaj o Pohár SNP spojený s Majstrovstvami Východu, ktorý oslávil spolu s centrom svoje 10. Výročie. Nemenej bohatú históriu má Squashová Tour, ktorá sa každoročne organizuje ako séria turnajov. Od sezóny 2009/10 sme rozbehli Amatérsku squashovú ligu. Spolupracujeme s firmami pri organizácii firemných turnajov napr. Olympiada USS Košice, alebo Squashová liga železiarov.
 
 
Baldi squash klub
 
    História Baldi squash klubu je úzko spätá so squasharňou na Jedlíkovej. V roku 1999 sa z prvý registrovaný klub v Košiciach KAJO squash klub presunul so squashového centra na Ťahanovciach do prietorov na Jedlíkovej. Tiež zmenil názov na Baldi squash klub. Medzi najväčšie legendy Baldi squashu patrí samozrejme Baldi Gregor, bývalý hráč Slovenskej TOP 5, doživotný Generalissimus Baldi squash klubu, dlhoročný predseda Športovo- technickej komisie Slovenskej squashovej asociácie a 3 násobný Majster Slovenska Veteránov. Nemenej významná hráčka Baldi squash klubu Heňa Lokšová, 6- násobná Majsterska Slovenska, dlhé roky vládla ženskému squashu na Slovensku a v Čechách, ktorá si zahrala aj medzinárodné turnaje pod hlavičkou WISPA. Tiež vicemajsterka Europy v kategórii Masters z roku 2009. Medzi další známe osobnosti Baldi squash lubu patrí Marián Flešár dlhoročný výborný hráč, ktorý bol dlhé roky účastníkom Majstrovstiev Slovenska a pohyboval sa na popredných miestach Slovenského rebríčka. Kamil schvarcz, odchovanec Baldi squash klubu, ak jedinému hráčovi v histórii Slovenského squashu sa mu podarilo vyhrať v jeden mesiac turnaj A aj B kategórie, jako prvý Slovák vyhral zápas na PSA turnaji a tiež na majstrovstvách sveta (Akademicke majstrovstvá). V Baldi squash klube popri legendách vyrástlo aj mnoho výborných mladých hráčov ako Maroš Maxián, Milan Laporčák, Jano Bánoci a mnoho dalších. Medzi najväčšie úspechy Baldi squash klubu patrí 3. Miesto v 1. Slovenskej lige v sezóne 2001/02, ku ktorému dopomohli aj zahraniční hráči z Čiech Ivo Koranda a Marko Štepán a 1. miesto v 2 lige v ročníku 2008/09. V súčastnosti má Baldi squash klub viac ako 20 ligových hráčov. V sezóne 2009/10 sú členmi Baldi squash klubu aj hráči z ŠRC Stará Ľubovňa.
 
 
Baldi squash s.r.o.
 
    V roku 2008 sa pridala do skupiny Baldi squash s.r.o., ktorá sa zaoberá veľkoobchodom s kompletným squashovým vybavením v rámci Východného Slovenska. Do portfólia patria hlavne rakety, ale aj obuv a oblečenie, tak isto loptičky a všetky doplnky potrebné pre squash.